27.04.2020 Esmaspäev

Riigi abimeetmete kolm kategooriat

20. märtsil kiitis valitsus heaks majanduslike meetmete paketi, milles sisaldub kolm kategooriat meetmeid – töötukassa, KredExi ja Maaelu Edendamise SA meetmed. Nüüdseks on need kõik suuremal või vähemal määral rakendatud ning võimaldavad ettevõtjatel saada abi keerulises olukorras toimetulekuks. Avame lähemalt kolme kategooria sisu ning teeme juttu ka taotlusprotsessidest.

Risto Rüütel, partner, Maarja Junti, jurist, Eversheds Sutherland
Risto Rüütel, partner, Maarja Junti, jurist, Eversheds Sutherland Foto: Erakogu

Lisaks alltoodud meetmetele on teises kvartalis tühistatud FIEde sotsiaalmaksu ettemakse kohustus, märtsis ja aprillis on maksude ajatamine intressivaba, samuti plaanitakse riigi kompensatsiooni märtsi ja aprillis toimuma pidanud, kuid koroonaviiruse tõttu ära jäänud kultuuri- ja spordiürituste otseste kulude hüvitamist kuni 3 miljoni euro ulatuses.

Töötukassa meede

Töötukassa kaudu saab taotleda töötasu hüvitist, mis makstakse töötajale, kelle tööandja tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt oluliselt häiritud. Hüvitis tagab töötajatele...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes