01.02.2024 Neljapäev

Eesti inimesed joovad palju alkoholi, 2

Jätkame artiklit, mis teeb kokkuvõtte hiljutisest konjunktuuiriinstituudi uurimusest Eesti inimeste alkoholitarbimise kohta ja mille autor on Eesti Konjunktuuriinstituudi analüütik Elmar Orro.

Elanike hinnangul on Eestis väga levinud ka alkoholist põhjustatud kodune vägivald, mida 2022. aasta küsitluse põhjal hinnati isegi negatiivsemaks probleemiks kui joobes juhtimine.
Elanike hinnangul on Eestis väga levinud ka alkoholist põhjustatud kodune vägivald, mida 2022. aasta küsitluse põhjal hinnati isegi negatiivsemaks probleemiks kui joobes juhtimine. Foto: pixabay

Ohus on tervis ja elu

Alkoholi liigtarvitamine kujutab tõsist riski inimeste tervisele. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel sureb alkoholi liigtarvitamise tõttu maailmas igal aastal umbes 3 miljonit inimest, mis moodustab üle 5% kõigist surmajuhtumitest.

Eriti rängad on ülemäärase alkoholitarbimise tagajärjed inimestel vanuses 20–39-aastat, kelle osas on WHO hinnangul ligikaudu 13,5% kõigist surmajuhtumitest tulenenud alkoholist.

Kindlaks on tehtud, et alkoholitarbimine soodustab vähemalt seitsme...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!