19.01.2024 Reede

Eesti inimesed joovad palju alkoholi

Eesti Konjunktuuriinstituudil on pikaajaline kogemus alkoholiuuringute tegemisel.

Paraku tõi küsitlus ka välja, et just noorema vanusegrupi elanike hulgas on kõige enam neid, kes tarbivad ülemäära alkoholi.
Paraku tõi küsitlus ka välja, et just noorema vanusegrupi elanike hulgas on kõige enam neid, kes tarbivad ülemäära alkoholi. Foto: pixabay

Igal aastal viiakse läbi küsitlus, kus uuritakse inimestelt nende alkoholitarbimise kohta, kui palju ja mida tarbitakse, kust alkoholi ostetakse, kui hõlpsasti saab alkoholi kätte ja muud. Küsitlusega püütakse saada ka selgust, mida arvavad elanikud alkoholitarbimisest Eestis tervikuna, millised on suurimad alkoholiga seotud probleemid ja mida tuleks teha, et alkoholitarbimist vähendada.

Saadud andmete põhjal valmib uuring, kus  võetakse kokku elanike hinnangud alkoholi ostmise kohta nii isiklikus kui ka üldises plaanis, näidatakse inimeste suhtumist alkoholipoliitikasse ja alkoholiga seotud piirangutesse ning tuuakse välja...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!