26.09.2014 Reede

Alanud on käibemaksudeklaratsiooni uue süsteemi testimine

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Alates novembrist uueneva käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa (KMD INF) esitamise keskkonda saavad ettevõtjad ja majandustarkvara arendajad testima hakata hiljemalt 30. septembrist, testimise käigus kogutud tagasiside aitab maksuhalduril tagada süsteemi kasutamismugavus.

Peagi algab käibemaksudeklaratsiooni uue süsteemi testimine
Peagi algab käibemaksudeklaratsiooni uue süsteemi testimine Foto: PM

Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on vähemalt 1000-eurose kogusummaga tehingute deklareerimise võimaldamisel teinud suure eeltöö majandustarkvara arendajad, kel avaneb testimisperioodil võimalus kontrollida, kas nende toodete abil jõuavad vajalikud andmed maksuhaldurini.

"KMD INF-il olevaid andmed on võimalik edastada raamatupidamisprogrammi kaudu, ettenähtud formaadis tabeleid süsteemi laadides ning e-maksuameti keskkonnas käsitsi täites. Need ettevõtjad, kes kasutavad tabelitöötlusprogrammi formaate andmete üleslaadimisel, saavad lisaks majandustarkvara arendajatele samuti e-maksuameti koolituskeskkonnas proovida, kas andmete saatmine toimub vajalikul viisil. Ilmnenud probleemid palume testijatel kirjeldada ning need meile edastada. Nii saame vajalikud muudatused aegsasti sisse viia," rääkis Veermäe pressiteate vahendusel.

Testimise soovist tuleb MTA-le kirjalikult teada anda.

Septembris ja oktoobris toimub veel vähemalt 10 käibemaksuseaduse muudatusi puudutavat MTA koolitust, kus saab ülevaate käibemaksudeklaratsiooni esitamisega seonduvast.

Käibemaksukohustuslased peavad hakkama alates 1. novembrist tekkiva käibe arvestust pidama viisil, mis võimaldaks käibedeklaratsiooni lisal deklareerida ühe tehingupartneriga tehtud tehingu või tehingute arveid, mille käibemaksuta kogusumma on kalendrikuus vähemalt 1000 eurot.

Käibedeklaratsiooni lisa esitamise eesmärk on käibemaksupettuste vähendamine ja konkurentsikeskkonna võrdsemaks muutmine. Kogutavate andmete abil on võimalik oluliselt kiiremini ja täpsemalt teha kindlaks isikud, kellele maksuhaldur peaks pöörama kõrgendatud tähelepanu ning seeläbi vähem koormata ülejäänud ettevõtjaid.

Vaata täpsemalt siit.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.