28.09.2020 Esmaspäev

Töövaidluskomisjoni istungid on üldjuhul avalikud Esile tõstetud

Õpin ülikoolis õigust ja tunnen suurt huvi tööõiguse vastu. Õppejõud ütles, et ka töövaidluskomisjoni istungid on avalikud. Kas ja kuidas saaksin komisjoni istungeid kuulama tulla?

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

Vastab Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja:

Töövaidluse lahendamise seadusest tulenevalt on töövaidlusasja arutamine töövaidluskomisjonis üldjuhul avalik. Välja arvatud nendel juhtudel, kui töövaidluskomisjon otsustab kuulutada istungi kinniseks. Töövaidluskomisjon kuulutab menetluse või osa menetlusest omal algatusel või poole taotlusel kinniseks, kui see on ilmselt vajalik tsiviilkohtumenetluse seadustikus sätestatud alustel, näiteks menetlusosalise (töötaja või tööandja), tunnistaja või muu isiku elu, tervise või vabaduse kaitseks või ka ärisaladuse kaitseks.

Praegusel ajal tuleb arvestada ka COVID-19 viiruse levikust tingitud piirangutega. Töövaidluskomisjonide istungiruumid on suhteliselt väiksed ning ka vaidlevatel pooltel võib olla mitmeid esindajaid, siis piisava distantsi hoidmiseks ja ülerahvastatuse vältimiseks tuleb istungi osalemise soovist kindlasti eelnevalt teatada e-kirjaga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning konkreetne aeg istungi kuulamiseks kokku leppida.  Eelneva kokkuleppeta töövaidluskomisjoni istungile hetkel ei lubata.

Ühtlasi palume arvestada ka võimalusega, et istung võib toimuda videosilla kaudu ning sel juhul nö vabakuulajaid istungile ei kaasata. Samuti võib esineda olukord, kus osapool esitab taotluse istungi kinniseks kuulutamiseks istungi alguses ning sel juhul tuleb asjasse puutumatutel isikutel ruumist lahkuda.

Kindlasti peab istungile tulija olema terve ning järgima kõiki reegleid viiruse leviku vältimiseks!

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255