04.10.2021 Esmaspäev

Kas võin päevapealt lahkuda? Esile tõstetud

Läksin kuu aega tagasi uuele töökohale, aga ma pole siiani saanud töölepingut allkirjastamiseks. Mulle see töö siiski ei sobi ning tahan mujale tööle minna. Kuna mul kirjalikku töölepingut pole, kas ma võin tööandjale suuliselt öelda, et ma homsest rohkem tööle ei tule ja ta ei saa mind kauem kinni hoida?

Kirjalikku töölepingut pole. Võin lahkuda?
Kirjalikku töölepingut pole. Võin lahkuda? Foto: unsplash

Vastab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni nõustamisjurist: 

Tööleping sõlmitakse kirjalikult ning mõlemad pooled kirjutavad sellele alla. Küll aga loetakse tööleping sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest. Seega kehtivad töölepingu seaduses toodud õigused ja kohustused pooltele ka siis, kui tööleping pole kirjalikult sõlmitud.

Kui tööandja pole kirjalikku töölepingut andnud, võib töötaja seda tööandjalt küsida. Tööandja peab lepingu töötaja nõudmisel esitama kahe nädala jooksul.

Töösuhet ei saa suuliselt üles öelda, isegi kui tööleping on kirjalikult vormistamata. Töölepingut saab ühepoolselt üles öelda kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avaldusega (nt e-kiri või SMS). Töötaja peab ülesütlemisest tööandjat ette teavitama katseajal (ehk töösuhte esimese nelja kuu jooksul) 15 kalendripäeva ja peale seda 30 kalendripäeva.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!