13.09.2021 Esmaspäev

Kui töötaja saab puhkusetasu asemel kuupalka Esile tõstetud

Kas tööandjal on lubatud töötajatega poolte kokkuleppel loobuda maksmast eraldi puhkusetasu tingimusel, et töötasu ei vähene, kui töötaja puhkusele läheb? Töötajale arvestatakse tavapärane kuupalk ning eraldi puhkusetasu välja ei maksta.
Kui selline kokkulepe on lubatud, siis kuidas toimub raamatupidamisarvestuses puhkusetasu eraldise arvestus? Kas peaks puhkusetasu siiski arvestama seadusega kooskõlas nii, et makstakse välja töötajale tavapärane kuupalk, kuid raamatupidamises kajastatakse siiski kui puhkusetasu, mis vähendab ka puhkusetasu eraldist? Vastasel juhul tekib küsimus, kuidas toimuks puhkusetasu eraldise ja puhkusetasu arvestus raamatupidamises, kui töötajale ei maksta puhkusetasu, vaid jätkatakse kuupalga maksmist, kui töötaja puhkusele läheb.

Liina Luht, jurist, Advokaadibüroo LMP
Liina Luht, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Liina Luht, jurist, Advokaadibüroo LMP:

Töölepinguseaduse (TLS) § 70 lõike 1 kohaselt on töötajal õigus saada TLS § 29 lõikes 8 sätestatud korras arvutatud puhkusetasu....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!