25.01.2021 Esmaspäev

Tähtajaline ametikoht, tähtajatu tööleping Esile tõstetud

Kui vallavolikogu hallatava asutuse põhimääruses sätestab, et juhataja ametikoht on tähtajaline ( viis aastat), töölepingu seadus eeldab, et tööleping sõlmitakse tähtajatult, kas selles on vastuolu? Ehk siis hallatava asutuse põhimäärusesse ei tohi me kitsendusi teha?

Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal
Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal Foto: erakogu

Vastab Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal:

Töölepingu seaduse sätte, mille kohaselt eeldatakse, et tööleping sõlmitakse tähtajatult ei ole nö range reegel.

Töölepingu seadus näeb ette ka võimaluse sõlmida tähtajalist lepingu (sama § 9), kuid peab arvestama §-s 10 sätestatud piirangutega ning töö iseloomuga.

Seega, töölepingu sõlmimine kuni viieks aastaks ei ole vastuolus töölepingu seadusega ning võite põhimääruses sätestada samad tingimused. Siinkohal on tarvis üle kontrollida, kas käesoleva juhataja positsioon ei ole ametniku positsioon ehk avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes (vaata ka ATS § 7). Siis tema suhtes ei kohaldu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!