02.07.2021 Reede

Mind koondatakse, aga äkki mitte õiguspäraselt? Esile tõstetud

Kas minu koondamine on õiguspärane, kui minu tööülesanded ei kao, vaid need määratakse inimesele, kes hakkab neid täitma oma põhitöö kõrvalt?

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Vastab Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone:

Töölepingu erakorralist ülesütlemist ehk koondamist reguleerib töölepingu seadus (TLS). Näiteks TLS § 89 kohaselt võib tööandja töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui töösuhte jätkamine kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks töömahu vähenemise või töö ümberkorraldamise tõttu või muul töö lõppemise juhul. Seega seaduse tekstist lähtuvalt saab koondamise põhjuseks olla töö ümberkorraldamine tööandja poolt, milleks võib olla näiteks ametikohtade liitmine ja selliselt tööülesannete määramine teisele isikule.

Siiski tuleb koondamise õiguspärasuse hindamiseks arvestada mitme asjaoluga. Esiteks tuleb hinnata, kas tööandja on selgitanud koondamise põhjust ja kas see põhjus oli piisav. Teiseks, tööandja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!