31.08.2021 Teisipäev

Mille alusel lõpetada tööleping töötaja surma korral? Esile tõstetud

Sai surma üks firma töötaja. Mille alusel saab lõpetada temaga töölepingu? Kas selleks peab olema surmatunnistus? 

Aldo Vassar, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG, Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP
Aldo Vassar, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG, Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Vastavalt töölepingu seaduse (TLS) §-le 81 lõpeb tööleping töötaja surmaga automaatselt ning selle aluseks on surmatunnistus. Eelnev ei vabasta aga tööandjat rahaliste kohustuste täitmisest, s.t. ka töötaja surma korral tuleb tööandjal tasuda töötaja surma hetkeks väljateenitud tasud, sh kasutamata jäänud puhkuse hüvitis.

Vastab Aldo Vassar, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG:

Töötaja surma korral lõppeb tööleping töölepinguseaduse § 81 alusel automaatselt ning seda ei pea eraldi vormistama. Seega ei ole surmatunnistus vajalik eeldusel, et tööandja on töötaja suremise faktis veendunud. Tööandja peab täitma töötaja suhtes oma rahalised kohustused ehk tasuma väljateenitud tasud, sh kasutamata jäänud puhkusehüvitise. Kui aga töötaja surma kuupäev...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!