15.06.2021 Teisipäev

Korteriomanik ei anna KÜ-le infot Esile tõstetud

Olen küsinud KÜ-s juhatuse esimehena korteriomanike käest küsitlusankeedi vormis nende korterites kaasomandis olevate kütte-,ventilatsiooni ja rõdude seisukorra ja toimimise kohta vastavat infot. Kuus korteriomanikku andmeid seisukorrast ja süsteemide toimimisest juhatusele infot ei edasta.
Kas korteriomanikul korteriomandi- ja korteriühistu seaduse järgi on kohustust anda teavet ainult sidevahendite kohta või mille alusel saab KÜ juhatus nõuda korteriomanikult kaasomandi seisukorraga seotud infot? Teave on vajalik tehnosüsteemide töö ja remondivajaduse hindamiseks ja kaardistamiseks.

Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Vastab Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, advokaadibüroo LINDEBERG:

KrtS ei näe ette korteriomaniku kohustust anda teavet tehnosüsteemide seisukorra kohta. Lisaks märgin, et korteriomaniku poolt tehnosüsteemide seisukorra hindamine on ka äärmiselt subjektiivne ning mõistlik oleks tellida tehnosüsteemide seisukorra hindamine vastavalt eksperdilt. Eksperdi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!