20.09.2021 Esmaspäev

Kas tööandja võib keelduda õppepuhkuse andmisest? Esile tõstetud

Töötaja töötab poole kohaga ja samal ajal omandab kutset ametikoolis. Tal on iga kuu kuuepäevane koolitsükkel ja ta soovib sellel ajal saada õppepuhkust. Kas tööandja on kohustatud andma talle tasulist õppepuhkust, kui ta saab kuu töögraafiku koostada selliselt, et töötajale on nimetatud perioodil tagatud vaba aeg?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Õppepuhkuse andmine on reguleeritud täiskasvanute koolituse seaduses. Selle kohaselt on töötajal õigus õppepuhkusele 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul, millest 20 kalendripäeva peab tööandja tasustama keskmise töötasuga.

Tööandjal on õigus (mitte kohustus) keelduda õppepuhkuse andmisest, kui õppepuhkuse päev või järjestikused õppepuhkuse päevad langevad üksnes töötaja puhkepäevadele. Seega kui graafikuga ei ole kuuepäevase koolitsükli ajal ette nähtud töötajale tööpäevi ja nimetatud päevad on graafikujärgselt töötajal puhkepäevad, siis võib...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!