23.02.2016 Teisipäev

Kas täistööajaga tohib töötada mitmes kohas korraga? Esile tõstetud

Kas töötaja võib olla samaaegselt täistööajaga tööl mitme tööandja juures?

Piret Pallo, vandeadvokaat
Piret Pallo, vandeadvokaat Foto: Advokaadibüroo LMP

Vastab Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP:

Töölepingu seaduse § 46 lg 1 sätestab töö tegemise aja piirangu, mille kohaselt tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul.

Tööaega võib kokkuleppel pikendada kuni 52 tunnini sama ajaperioodi jooksul, kui see on poolte huvisid arvestades mõistlik.

Töölepingu seadus ei keela otsesõnu mitmel töökohal täistööajaga töötamist, kuid töö tegemise aja piirangust tuleks kinni pidada töötaja tervise säilitamise eesmärgil.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!