17.11.2015 Teisipäev

Kas firma juhatuse liikmed tuleb kanda töötamise registrisse? Esile tõstetud

Kas töötamise registrisse tuleb kanda ka need firma omanikud, kes on samal ajal juhatuse liikmed, ja kui need omanikud said 2015. aastal vaid dividende? Juhatuse liikmena ei saanud nad aga mingit tasu.

Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, juhtivpartner
Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, juhtivpartner Foto: Advokaadibüroo LMP

Vastab Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, juhtivpartner, Advokaadibüroo LMP:

Registreerida tuleb ainult nende füüsiliste isikute töötamine, kelle puhul tekib Eestis maksukohustus. Kuna äriühingu omanik ei tee omanikuna tööd, siis neid ei pea töötamise registrisse kandma. Firma omanikele makstakse küll dividende välja, kuid dividend pole töötasu. Kui juhatuse liige juhatuse liikme tasu ei saa, siis teda ei pea samuti registreerima.

Maksukorralduse seaduse § 251 lg 4 p 3 kohaselt kantakse töötamise registrisse andmed vaid juriidilise isiku juhtumis- või kontrollorgani liikme kohta, kelle töötamisel tekib maksukohustus Eestis. Kui juhatuse liige tasu ei saa, siis temal ka maksukohustust ei teki ja teda registreerima ei pea.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!