16.03.2021 Teisipäev

Kahjusumma sissenõudmine töötajalt Esile tõstetud

Palun abi seoses töölepingu ülesütlemisega katseajal. Töötaja on ettevõttele tekitanud materiaalset kahju hooletuse tõttu (näiteks 3 korda ühte tellimust/kappi teinud). Kui päeva pealt tööleping üles öelda, tuleb töötajale maksta 15 päeva keskmist tasu (tööpäevade eest). Tööandja soovib töötajalt sisse nõuda kahjusumma x eur. Selle jaoks on vajalik sõlmida kokkulepe. Kahjuks ei oska sellist dokumenti koostada ja kas nii üldse tohib? Kui suur tohib x summa olla? Kas seda tohib viimase maksmisega tasaarveldada?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Töölepingu seaduse (TLS) § 86 lg 1 kohaselt saab tööandja töölepingu üles öelda katseaja jooksul ning vastavlt TLS §-le 96 peab töölepingu ülesütlemisel katseajal ette teatama töötajale 15 kalendripäeva. Ning TLS § 100 lg 5 järgi, kui rikutakse etteteatamisthähtaega, tuleb maksta hüvitist ulatuses, mida töötajal oleks olnud õigus saada etteteatamistähtaja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!