07.06.2021 Esmaspäev

Hoiatus töösuhtes Esile tõstetud

Kui tööandja ähvardab töötajaga töösuhte lõpetamist, sest too on olnud viimasel ajal mitu korda töövõimetuslehel ja seega võib tema töövõime olla vähenenud, kas töösuhte ülesütlemise eel peab olema tööandja töötajat hoiatanud? Kas mitu korda? Kas hoiatusel on ka mingid vorminõuded, näiteks peaks see olema kirjalik?

Liis Venelaine, advokaat, Advokaadibüroo Walless
Liis Venelaine, advokaat, Advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Vastab Liis Venelaine, advokaat, advokaadibüroo Walless:

Hoiatuse tegemine on oluline, et hinnata, kas töölepingu ülesütlemine oli seaduslik, ehk kas töösuhte lõpetamiseks esines alus. Olukorras, kus töötaja on oma kohustusi rikkunud, on hoiatamise eesmärk ka anda töötajale võimalus enda käitumist parandada.

Kui tööandja ütleb töölepingu üles töötaja töövõime vähenemise tõttu tingituna tema terviseseisundist (töölepingu seaduse § 88 lõike 1 punkti 1 alusel), siis peab sellele eelnema tööandja poolt hoiatus. Eelnevat hoiatamist ei ole vaja juhul, kui töötaja ei saa hea usu põhimõtte järgi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!