10.05.2021 Esmaspäev

Tähtajaline elamisluba, töötasu ja maksud Esile tõstetud

Eesti ettevõtte juhatuse liige on välismaalane (Venemaa kodanik). Nüüd sai ta endale tähtajalise elamisloa töötamise õigusega ja soovib saada tasu. Millised maksud tuleb sel juhul tasuda? Tulumaksuvaba miinimumi ja kogumispensioni makseid ei arvestata, kas on nii? Kas on veel mingeid iseärasusi, mida peaks teadma?

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Kui juhatuse liige plaanib viibida Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval, siis tuleb tal registreerida ennast maksu- ja tolliametis maksuresidendiks alates tema Eestisse saabumise päevast ning tema tasu arvestusel ja maksustamisel võib maha arvata maksuvaba tulu summa.

Residendil tuleb sarnaselt töötasuga ka juhatuse liikme tasult kinni pidada tulumaks, kogumispensioni makse, kui isik liitub II sambaga, ning maksta sotsiaalmaks.

Kui juhatuse liige ei viibi Eestis 12 järjestikuse kalendrikuu jooksul vähemalt 183 päeval, toimub temale makstud summade...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!