10.08.2015 Esmaspäev

Mis maksuriskid tekivad tasuta finantsabi osutamisel offshore firma poolt? Esile tõstetud

Offshore firma osutub eesti firmale tasuta finantsabi summas 50 000 euro ülekandmisega eesti firma kulul ja seda mitu korda aastas. Kas eesti firmal tekivad maksuriskid või kohustused tulenevalt rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest? Sama küsimus puudutab olukorda, kus finantsabi suuruseks on 15000 eurot.

Vastab vandeadvokaat Häli Jürimäe, advokaadibüroo Aivar Pilv:
Häli Jürimäe
Häli Jürimäe Foto: Advokaadibüroo Aivar Pilv
Ettevõttele tagastamatu (Teie poolt viidatud tasuta) finantsabi andmine iseenesest ei too kaasa maksukohustusi. Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust (edaspidi RahaPTS) kohaldatakse RahaPTS §-s 3 loetletud isikute majandus-, kutse- ja ametitegevuses ning nimetatud isikutel tuleb seaduses nimetatud hoolsusnõudeid, oma tegevuses järgida. Juhul kui Teie poolt viidatud Eesti ettevõtte majandustegevus kuulub RahaPTS §-s 3 loetletu hulka, tuleb RahaPTS sätestatud hoolsusnõudeid jälgida ja sealjuures ei ole määravaks ainult ülekantud summa suurus (vt RahaPTS § 12 lg 2). RahaPTS tulenevaid hoolsuskohustusi ei ole võimalik lühidalt kokku võtta, selleks on vajalik koostada pikem õiguslik arvamus. RahaPTS on kättesaadav siin, inglisekeelne tõlge on kättesaadav siin ja samuti on müügil seaduse venekeelne tõlge.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes