Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

28.11.2014 Reede

Kuidas ettevõte sõiduautoga seonduvaid kulusid kajastada? Esile tõstetud

Annika Soom, jurist
Annika Soom, jurist Villems Donoway

Detsembrist saab käibemaksukohustuslane sõiduauto kuludelt tagasi küsida 50% tasutud käibemaksust. MTA pidi tegema KMD lisa. Kui tegemist on ettevõttele kuuluva autoga kas siis peab ikka pidama sõidupäevikut ja maksma 256 euro pealt erisoodustusmaksu ja selle ka deklareerima?

Vastab Annika Soom, jurist, Villems Donoway:

Esmalt sooviksin rõhutada, et 50%-lise käibemaksu tagasiküsimise puhul peab olema arvestatud ka sõiduki ettevõtluses kasutamise osatähtsust ning maksuvaba ja maksustatava käibe osatähtsust. Kohaldatav määr võib osutuda väiksemaks, kui ettevõttel on tulenevalt maksuvabast käibest sisendkäibemaksu mahaarvamise piirangud.

Teie küsimusest selgub, et tegu on ettevõtte sõidukiga ning seega tuleb pidada sõidupäevikut juhul, kui ettevõtte sõidukiga tehakse ka erasõite.

Olukorras, kus sõidupäevikut ei peeta ning ettevõtte sõiduautoga tehakse ka erasõite, kuulub tulumaksuga maksustamisele 256 eurot kui erisoodustus ning seda tuleb ka deklareerida. Sõidupäeviku pidamisel kuuluvad erasõidud maksustamisele 0,2 või 0,3 euroga kilomeetri kohta, olenevalt sõiduautost.

gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes