14.12.2015 Esmaspäev

Kas korteri müügist saadud kasumist tekib käibemaksukohustus? Esile tõstetud

Ettevõttel on vaba raha ja juhtkond otsustas soetada korteri, mida saaks pärast sanitaarremonti edasi müüa. Täpsustuseks veel, et see ei ole firma põhitegevus. Kas korteri müügist saadud kasumist tekib käibemaksukohustus?

Nadežda Eino, maksunõustaja
Nadežda Eino, maksunõustaja Foto: Donoway Eesti

Vastab Nadežda Eino, Donoway Eesti:

Küsimusest võib järeldada, et korterit ostetakse ilma käibemaksuta ja pärast remontimist müüakse korter edasi. Vastavalt seadusele kinnisvaratehinguid üldjuhul käibemaksuga ei maksustada, kuigi on olemas ka erandeid. Näiteks käibemaksuseaduse § 16 lg 2 p 3 näeb ette, et olukorras, kus kinnisvara oli ostetud kasutatuna ning pärast ostu seda oluliselt parendatakse, arvestatakse kinnisvara müügihinnast käibemaksu 20%. Ehitis või selle osa on oluliselt parendatud, kui parendustega seotud kulutused ületavad vähemalt 10% ehitise või selle osa soetusmaksumust enne parendamist.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!