TRK 1140x140 ee gif
27.01.2016 Kolmapäev

Kas 150 päevaks välismaale saadetud töötajatele tuleb maksta päevaraha?

Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat

Eesti osaühing saadab oma töötajad (15 inimest) lepinguliste teenuste osutamiseks ajutiselt ligi 150 päevaks (kokku viieks kuuks) välismaale. Kas sellisel juhul on tegu lähetusega ja tuleb maksta päevaraha?

Vastab vandeadvokaat Häli Jürimäe, Advokaadibüroo Aivar Pilv:

Teie esitatud andmete järgi viibivad töötajad välisriigis vähem kui 183 päeva 12-kuulise perioodi jooksul ja töötasu kuulub Eestis füüsilise isiku tuluna maksustamisele (ei esine tulumaksuseaduse §13 lg 4 sätestatud olukorda). Päevaraha saab maksta Eestis maksuvabalt üksnes siis, kui tegu on tõepoolest ja sisuliselt lähetusega (mitte näiteks renditööjõuga).

Töölepingu seaduse § 21 lg 1 järgi on töölähetus olukord, kus tööandja lähetab töötaja tööülesannete täitmiseks väljapoole töölepinguga ettenähtud töö tegemise kohta (teisisõnu töötaja tavapäraseks töökohaks on Eesti, aga ta lähetatakse ajutiselt teise riiki).
Välislähetuse korral on töötajal õigus nõuda töölähetusega kaasnevate kulude hüvitamist ja välislähetuse päevaraha (töölepingu seaduse § 40 lg 2, 3).

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes