07.04.2021 Kolmapäev

Äriühingu tulumaksu maksmisest Esile tõstetud

Firma X on registreeritud Eestis ja soovib oma klientidele müüa Eestis registreeritud valmisfirmasid (koos krüptoraha litsentsiga). Eraisik, kes ei ole firmaga X seotud, on asutanud firma Y, ta on seal ka juhatuse liige. Firma X plaanib müüa oma kliendile valmisfirmat X, kui firmal X on kehtiv litsents. Firma X esitab arve oma kliendile firma Y müügi eest. Kas sel juhul firma X saab maksuvabalt firma Y riigilõivu tasuda (asutamise eest ja tegevusloa taotluse eest)? Ehk Firma X maksab oma pangakontolt firma Y riigilõivu eest.

Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW
Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW:

Tulumaksuseaduse § 51 (1)  alusel peab äriühing tulumaksu maksma ettevõtlusega mitteseotud kuludelt, sealhulgas väljamaksetelt, mille kohta maksumaksjal puudub raamatupidamist reguleerivates õigusaktides ettenähtud nõuetele vastav algdokument.

Juhul kui äriühing teeb oma ettevõtluse käigus väljamakseid (riigilõivud, notaritasud) teise isiku nimel ja kulul, siis tuleb...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes