11.03.2015 Kolmapäev

Milline töötamise liik tuleb valida juhatuse liikme registreerimiseks TÖR-is?

Juhatuse liige saab igakuist tasu summas 500 eurot. Kumb on õigem töötamise registreerimisel valida? Kas "juhtimis-, kontrollorgani liige" või "juhtimis-, kontrollorgani liige tasudes kuumääralt SM"? Mis vahe neil on? Antud juhul tuleb ju sotsiaalmaks mõlemil juhul maksta 500 euro pealt?

Vastab MTA spetsialist Tatjana:

Milline töötamise liik tuleb valida juhatuse liikme registreerimiseks TÖR-is?
Milline töötamise liik tuleb valida juhatuse liikme registreerimiseks TÖR-is? Foto: MTA

Valides töötamise registris töötamise liigiks "Juhtimis-, kontrollorgani liige tasudes kuumääralt SM" tuleb juhatuse liikmele maksta juhatuse liikme ametilepingust (äriseadustikus sätstatud kohustuste täitmise eest) tulenevat tasu igal kuul vähemalt kuumäära suuruses e 355 eurot, millelt arvutatakse sotsiaalmaks 117,15 eurot kuu kohta ning sellisel juhul tekib juhatuse liikmel ravikindlustus.

Kui igal kuul reaalset väljamakset juhatuse liikme tasu osas ei tehta, või kui tasu makstakse küll igal kuul, aga juhatuse liikme tasu on väiksem kuumäärast, siis tuleb valida töötamise liigiks "Juhtimis-, kontrollorgani liige", seda Haigekassale ei edastata ja isikul ravikindlustust ei teki.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!