TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri
Riigikogu juhatus otsustas neljapäeval võtta menetlusse Reformierakonna fraktsiooni 9. mail algatatud kodakondsuse seaduse muutmise eelnõu, millega võimaldatakse mitmikkodakondsust.
Neljapäev, 10 Mai 2018 15:31

Macron tahab euroalale eraldi eelarvet

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kordas 10. mail oma seisukohta, et euroala vajab eraldi eelarvet, seda hoolimata Saksamaa skeptilisest hoiakust antud ettepanekusse.
Eestis tegutseb neli süsteemselt olulist panka: Swedbank, SEB Pank, Luminor Bank ja LHV Pank. Need pangad peavad täitma täiendavaid kapitalipuhvri nõudeid. Aga miks on just neil vaja rohkem kapitali hoida?
Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Jõgevamaal viit ehitusobjekti ja nelja toitlustusasutust, et vaadata üle töötajate andmed registris; külastatud 26 äriühingu 73 töötajast oli registreerimata üks inimene.
Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Harjumaal ja Tallinnas tegutseva äriühingu kolme toitlustuskohta, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist; kohapeal kontrollitud kaheksast töötajast oli registreerimata viis.
Statistikaameti teatel vähenes kaupade eksport märtsis võrreldes 2017. aasta märtsiga 3% ja import suurenes 4%. Käesoleva aasta esimeses kvartalis suurenes eksport võrreldes 2017. aasta sama perioodiga 6% ja import 2%.
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler pani 10. mail riigikogus inspektsiooni 2017. aasta aruannet tutvustades Eesti finantssektorile hindeks viis ja kolm pluss, toonitades seejuures, et need suhteliselt head hinded võivad muutuda, kui realiseeruvad sektorile olulised riskid.
Riik plaanib hakata toetama väike- ja keskmise suurusega ettevõtjaid valdkondlikel välismessidel osalemiseks. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda toetab riigi algatust ja leiab, et selline toetusmeede peaks olema pidevalt ja piisavas mahus kohalikele ettevõtjatele kättesaadav. Siiski võiks koja hinnangul laiendada messil osalemiseks abikõlblike kulude ringi.
Neljapäev, 10 Mai 2018 11:09

Teadlik tööandja kasutab maksusoodustust

Riik on kehtestanud maksusoodustused, motiveerimaks tööandjaid palkama vähenenud töövõimega inimesi, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes