06.04.2022 Kolmapäev

Välistööjõuga seotud maksuseigad

Mitmes Eesti majandussektoris on probleemiks kvalifitseeritud tööjõu ja oskustööliste vähesus. Seetõttu on Eesti tööandjate seas üha rohkem suurenemas nõudlus välistööjõu järele. Nii palgatakse välismaalt töötajaid, kes ei ela püsivalt Eestis ja töötavad tööandja heaks välismaal või siis tulevad ajutiselt tööd tegema Eestisse.

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Välistööjõudu kaasates on tööandja jaoks tähtis teada, millega tuleb sel puhul arvestada ning mis on sealjuures peamised ja olulisemad maksuaspektid.

Ennekõike peab tööandja teadma, millisesse riiki maksukohustus täidetakse, millised maksud ja millisel juhul tasumisele kuuluvad, millised on maksustamise erisused ning välismaalasest töötaja võimalused teha tulust mahaarvamisi. Et neile küsimustele oleks võimalik vastata, on vaja arvestada mitmesuguste asjaoludega. Küll aga sõltub välistööjõu töötasu maksustamine peaasjalikult asjaoludest, mis seonduvad konkreetse töötajaga, kellele...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!