18.06.2021 Reede

Vaktsineerimata inimene võib töö kaotada

Juba poolteist aastat oleme elanud koroonaviiruse leviku tingimustes. See on mõjutanud meie harjumuspärast elu väga suurel määral. Viiruse leviku pidurdamiseks on hoolega üle vaadatud töökeskkonnad, sest töötajate tervise kaitsmine on esmatähtis. Selle nimel peavad tööandja ja töötaja koostööd tegema.

Greete Kaar, tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist
Greete Kaar, tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Foto: erakogu

Koroonaviirus on töökeskkonna mõistes bioloogiline ohutegur ning kuulub kolmandasse ohurühma. Bioloogilistest ohuteguritest mõjutatud töökeskkonna töötervishoiu ja tööohutuse nõuded on kehtestatud Vabariigi Valitsuse 05.05.2000 määrusega nr 144 „Bioloogilistest ohuteguritest mõjutatud töökeskkonna töötervishoiu ja tööohutuse nõuded“.

Kolmanda ohurühma ohutegurid võivad põhjustada inimese rasket haigestumist, seetõttu ohustavad tõsiselt töötaja tervist, võivad põhjustada nakkusohtu elanikkonnale, kuid nende vastu on olemas tõhusad ennetus- ja ravivahendid. Siia ohurühma kuuluvad ka näiteks hepatiit ehk kollatõbi ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!