21.04.2021 Kolmapäev

Üürileandja pandiõigus kaitseb tema huve

Selle aasta 14. jaanuarist jõustusid üürilepingut puudutavad seadusemuudatused, mis suurendavad lepinguvabadust ja võimaldavad eelkõige paremini kaitsta üürileandja huve. Muudatused on seotud peamiselt eluruumi üürilepingut puudutavate tingimustega.

Ahti Kuuseväli, vandeadvokaat ja partner, advokaadibüroo HETA
Ahti Kuuseväli, vandeadvokaat ja partner, advokaadibüroo HETA Foto: erakogu

Üürniku kulud võivad kasvada

Muudetud võlaõigusseadus (VÕS) võimaldab näiteks leppida eluruumi üürilepingus kokku üürniku kohustuses tasuda leppetrahvi, aga ka kohustuses kanda terve hoone korrashoiu- ja parenduskulusid. Sellisteks kuludeks on näiteks laenumaksed, mis on seotud elamu katuse või muude renoveerimistööde finantseerimisega. Varasemalt ei võinud eluruumi üürnikult selliste kulude kandmist nõuda, küll aga võis temalt nõuda eluruumi kasutamisega vahetult seotud kulude (nn kommunaalkulude) kandmist, nagu näiteks vesi, elekter, prügivedu.

Kuigi üürileandja pandiõiguses muudatusi ei tehtud, on muudatustel siiski puutumus üürileandja pandiõigusega. Võlaõigusseadus ei ütle...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes