08.10.2020 Neljapäev

Töövaidlused viiruse mõjuajal

Tänavu on esimese poole aastaga töövaidluskomisjoni menetlusse jõudnud 1747 töövaidlusavaldust, mis on 213 avalduse võrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

Märtsikuus tekkinud ehk COVID-19 levikust tingitud Ameerika mäed majanduses jõudsid töövaidlusteni just aprilli- ja maikuus, kui töötajad hakkasid sisse nõudma saamata jäänud töötasu ja lõpparveid. Kuid mõnevõrra kasvas ka töösuhete tuvastamise ning töölepingute erakorraliste ülesütlemiste vaidlustamiste arv.

Tegevusalade lõikes paistab selle aasta vaidlustest silma viirusest enim kahjustada saanud sektor – toitlustus. Püsivalt on aga suuremate vaidlejate seas ehistussektor ning kaubavedude valdkond, nii nagu on olnud ka aastaid varem.

Ühele vaidlusele kulus mitu kuud

Töövaidluskomisjon on sõltumatu kohtuväline organ, mis ei kaitse ei töötaja ega tööandja huve, vaid lahendab töövaidlusi erapooletult, tuginedes seadustele. Komisjoni ülesanne on menetlus läbi viia...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes