08.11.2019 Reede

Reservid, mille me unustame

Garantiieraldisi kasutatakse ainult nende kulutuste katmiseks, mille jaoks eraldis oli algselt moodustatud.
Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW
Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Raamatupidamise ülesanne on dokumenteerida raamatupidamiskohustuslase kõiki majandustehinguid. Üldjuhul ei teki raamatupidajal sellega suuri probleeme, kuna majandustehingute puhul jäävad nende toimumist kinnitavad tõendid: lepingud, arved, rahalised väljamaksed, e-kirjad ja muud samalaadsed dokumendid.

Aga on olemas veel toimumata majandustehingud ja juhtkonna hinnangud, mis võivad mõjutada raamatupidamise aastaaruande näitajaid. Seda tuleb samuti kajastada raamatupidamises.

Kuna hinnangute kohta algdokumendid tavaliselt puuduvad, on raamatupidamiskirjete tegemiseks vaja koostada kajastatavaid summasid põhjendav ettevõtte sisedokument, mille peab kinnitama majandustehingute toimumise kinnitamise õigust omav isik.

Raamatupidamise seaduse §-s 16 sätestatud raamatupidamise aastaaruande koostamise alusprintsiipides on selgitus, miks on vajalik...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes