25.02.2021 Neljapäev

Ostetud kinnisvara võib varjata puudusi

Kinnisvara ost on läbi aegade olnud üks kindlamaid investeeringuid. Korter ostetakse enamasti selleks, et üüritulu teenida, kuid sinna võib endale rajada ka mugava kontori. Mõnikord võib ostjat oodata ebameeldiv üllatus, kui selgub, et korteris on puudusi, millega ta korterit ostes ei osanud arvestada. Kuidas sellist olukorda vältida ning mida puuduste ilmnemisel ette võtta?

Martina Proosa, jurist
Martina Proosa, jurist Foto: erakogu

Ülevaatuse tulemused peaks kirja panema

Tavaliselt vaatab ostja koos müüjaga ostetava korteri enne müügilepingu sõlmimist üle. Ülevaatamise kohustus on siiski vaid ostjal, kes sõlmib müügilepingu oma majandus- või kutsetegevuses, eraisikust ostjal sellist kohustust ei ole. Enamasti piirdub ülevaatus visuaalse vaatlusega ning seadus ei eelda, et selleks on vaja kaasata ekspert.

Ülevaatuse tulemused on mõistlik kirjalikult fikseerida. Puudusi, mida ei ole visuaalse ülevaatuse käigus võimalik kindlaks teha, nimetatakse varjatud puudusteks. Enamasti avastatakse varjatud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes