19.11.2021 Reede

Müügi ja üürile andmise deklareerimine Esile tõstetud

Kui ettevõte müüb korteri (ilma käibemaksuta), kas see müük tuleb deklareerida käibemaksudeklaratsiooni lahtris 8? Ja kas sama on ka üürile andmisega?

Anton Mullo, vandeaudiitor, Crowe DNW
Anton Mullo, vandeaudiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Anton Mullo, vandeaudiitor, Crowe DNW:

Kui tegemist on näiteks eluruumi üürile andmisega, mis on seaduse järgi maksuvaba käive (vastavalt KMS § 16 lõigetele 1, 2, 21 ja 5), siis jah, seda tuleb deklareerida KMD real 8. Sama kehtib ka kinnisasja müügi kohta, juhul kui vastavalt käibemaksuseadusele on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!