09.04.2021 Reede

Korteriühistu remondifond ja majanduskava

Korteriühistute paberimajanduses on kaks sageli valesti mõistetavat kohta: remondifond ja majanduskava. Kogemus näitab, et olenevalt ühistust võib remondifondi kajastamine olla vägagi loominguline (loe: segadust tekitav). Kui Raamatupidamise Toimkond on remondifondi kajastamise väga täpselt reguleerinud, siis majanduskava mitte, ja mõistlik on kasutada selle koostamiseks nii-öelda talupojaloogikat. Artiklis on välja toodud mõned sagedased kitsaskohad.

Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse
Mika Arrak, juhatuse liige, Arrak Halduse Foto: erakogu

REMONDIFOND

Tihti tuleb ette olukordi, kus remondifondi on kajastatud raamatupidamises kui tulu ehk tulem tekib suurematest maksetest kui vaid kulud. Tegemist on remondifondi vale käsitusega, sest nagu ütleb RTJ 14„Mittetulundusühingud ja sihtasutused“ , tuleb remondifondi kajastada kui reservi. Bilansis peab see olema kohustiste poolel nähtav eraldi reana. Kohustisena just sellepärast, et ühistu on võtnud kohustuse teha selle summa ulatuses maja juures parendustöid.

Mittetulundusühingul peaks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!