13.10.2020 Teisipäev

Kes tegelikult tegi tööd?

Riigikohus tegi 16. juunil 2020 otsuse haldusasjas 3-18-1612. Lahend on mahukas ning keskendub põhiliselt maksuõigusele. Lisaks maksuõigusele oli kaasuse üks keskseid teemasid küsimus, millal on tööde tegemine omistatav äriühingule. Ka selgitas kohus ebamõistliku menetlusajaga kaasnevaid võimalusi vastutusmenetluses, maksukohustuslase vara realiseerimisega seonduvat ning haldus- või süüteomenetluses kogutud tõendite arvestamist halduskohtumenetluses.

Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER
Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Maksuamet sekkus ärisse

Kaasuse asjaolude järgi sõlmis Kaseke OÜ (edaspidi Kaseke) kokkuleppe Finaal OÜ-ga (edaspidi Finaal), et viimane teostab objektil siseviimistlustöid ning Kaseke maksab selle eest. Finaali esindas tema juhatuse liige Ants.

Maksumenetlus algas Kasekesele koostatud maksuotsusega, millega Maksu- ja Tolliamet (MTA) kohustas Kasekest tasuma täiendavalt käibe- ja tulumaksu. Maksuhaldur leidis, et Kaseke ja Finaal tegid maksukorralduse seaduse mõttes näiliku tehingu ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!