07.07.2021 Kolmapäev

Eesti ettevõtjale Rootsis lisandus maksukohustusi

1. jaanuarist 2021 jõustus Rootsis maksumuudatus, mille kohta esitas Rootsi maksuamet juba juunis 2017 ettepaneku uuenduste läbiviimiseks maksualastes õigusaktides.

Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB
Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB Foto: erakogu

Ettepaneku eesmärk oli see, et Rootsis maksustataks rohkem inimesi, kes töötavad välismaa ettevõtetes. Memorandum sisaldas teisigi ettepanekuid, mis olid suunatud samuti välismaa ettevõtetele.

Kahe olulise muudatuse järgi peavad nüüd suur hulk ettevõtteid Rootsis tegutsedes edaspidi taotlema ettevõttele F-maksuregistreeringu (F-Skatt) ja registreerima ennast tööandjaks. Need muudatused toovad lisaks maksuregistreeringute taotlemisele omakorda kaasa terve hulga kohustusi Rootsis tööd tegevate ettevõtete lähetatud töötajatele.

Muudatuste juures kehtivad teatud erandid nendele ettevõtetele, kes osutavad teenuseid lühiajaliselt ja kelle tööjõud viibib Rootsis piiratud aja jooksul. Majandusliku tööandja kontseptsioon on kindlasti uus termin, mis on võetud kasutusele uutest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!