09.07.2021 Reede

E-kaubanduse uued käibemaksureeglid

Alates 1. juulist hakkasid kehtima uued e-kaubandust puudutavad käibemaksureeglid.

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Sealjuures ei ole tegemist pelgalt Eesti käibemaksuseadust puudutavate muudatustega, vaid üldise ning viimaste aastate ühe suurima käibemaksu arvestamise ja tasumise põhimõtete reformiga Euroopa Liidus (EL).

See tähendab, et hiljemalt 1. juuliks pidid kõik liikmesriigid muutma oma käibemaksuseadusi selliselt, et need oleksid kooskõlas samal ajal jõustuvate EL-i käibemaksudirektiivi (2006/112/EÜ) muudatustega. Muudatuste mõte põhineb peaasjalikult liikmesriikide käibemaksureeglite ühtlustamisel ning seeläbi ettevõtete käibemaksukohustuste lihtsustamisel, kuid samuti võrdsete konkurentsitingimuste tagamisel EL-i ettevõtetele võrreldes kolmandate riikide ettevõtetega.

Olgu öeldud, et käibemaksureeglite muudatused seonduvad peamiselt kaupade ja teenuste kaugmüügiga ning postipakkide maksustamisega. Muudatused mõjutavad ennekõike online-kauplejaid,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!