17.10.2019 Neljapäev

Valitsus kiitis heaks Guernsey’ga topeltmaksustamise vältimise eelnõu

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks Eesti ja Guernsey vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidmise ja maksupettuste tõkestamise lepingu eelnõu.

Ühtlasi antakse eelnõuga volitus Eesti riigi erakorralisele ja täievolilisele suursaadikule Suurbritannias ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis lepingule Eesti nimel alla kirjutada, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Nimelt on Guernsey Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi sõltlasterritoorium, mis ei ole iseseisev rahvusvahelise õiguse subjekt, kuid ta võib sõlmida rahvusvahelisi lepinguid enda nimel, ent üksnes Ühendkuningriigi valitsuse loal.

Topeltmaksustamise vältimise lepingu eesmärgiks on soodustada investeeringuid Eesti ja Guernsey vahel. Leping annab investoritele võrreldes riigisisese õigusaktiga suurema õiguskindluse lepinguga reguleeritud maksusüsteemi elementide suhtes.

Eesmärgi saavutamiseks piirab Eesti ja Guernsey vaheline topeltmaksustamise vältimise leping tulumakse, mida tuluallikariik teise riigi residentide tulule võib kehtestada, tagab isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldab võimalused topeltmaksustamiseks.

Lepinguga luuakse ka vastastikune teabevahetamise kohustus, mis loob lisavõimalusi maksupettuste tõkestamiseks.

Eestil on sõlmitud topeltmaksustamise vältimise lepingud 59 riigiga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference