13.08.2020 Neljapäev

Valitsus kiitis heaks Saksamaa topeltmaksustamise vältimise eelnõu

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti ja Saksamaa vahelise tulu- ja kapitalimaksudega topeltmaksustamise vältimise lepingu muutmise protokolli eelnõu.

Topeltmaksustamise vältimise lepingute eesmärk on soodustada investeeringuid lepinguosaliste riikide vahel.
Topeltmaksustamise vältimise lepingute eesmärk on soodustada investeeringuid lepinguosaliste riikide vahel. Foto: pixabay

Topeltmaksustamise vältimise lepingute eesmärk on soodustada investeeringuid lepinguosaliste riikide vahel. Eesmärgi saavutamiseks piirab leping tulumakse, mida tuluallikariik teise riigi residentide tulule võib kehtestada, tagab isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldab võimaliku topeltmaksustamise, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Eesti ja Saksamaa vaheline tulu-ja kapitalimaksudega topeltmaksustamise vältimise lepingule kirjutati alla 1996. aasta 29. novembril ning leping jõustus 30. detsembril 1998.

Uue protokolli sõlmimise vajadus tulenes soovist viia maksulepingu sätted kooskõlla Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) maksubaasi kahandamise ja kasumi ümberpaigutamise vastase tegevuskava raames kokkulepitud miinimumstandardiga. Protokolli jõustumine aitab kaasa maksudest kõrvalehoidumise võimaluste vähendamisele.

Protokolliga lisatakse lepingusse üldine kuritarvituste vastane reegel. Selle kohaselt ei anta lepingus ettenähtud soodustusi mistahes tulule, kui vastupidiselt lepingu sätete eesmärgile tehingu üks peamistest eesmärkidest oli soodustuse saamine.

Protokolliga muudetakse lepingu pealkirja, et viidata lisaks topeltmaksustamise vältimise eesmärgile vajadusele tõkestada maksudest hoidumist ja maksupettusi. Samuti muudetakse lepingu preambulit, mille kohaselt ei tohiks maksuleping kaasa tuua tulu maksustamata jätmist või maksusumma vähendamist maksupettuste või maksudest hoidumise kaudu.

Lisaks täiendatakse lepingut seotud ettevõtjate maksustamisel kasumite ja maksusummade vastukorrigeerimist puudutava reegliga. Sätte eesmärk on tagada, et kui üks lepinguosaline riik on oma riigi residendist ettevõtja maksubaasi hulka lisanud kasumi, mida teine riik on juba oma residendist ettevõtja kasumina maksustanud, siis teine riik korrigeerib maksusummat, mida ta oma ettevõtja kasumilt on juba kogunud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!