29.10.2019 Teisipäev

Menetlusse võeti eelnõu äriseadustiku muutmiseks

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse õiguskomisjoni 24.oktoobril algatatud äriseadustiku, tõestamisseaduse ja notari tasu seaduse muutmise seaduse eelnõu (101 SE).

Eelnõuga kaotatakse ebavajalikud piirangud ning vorminõuded osaühingute osadega tehingutel.

Muudetakse äriseadustikus sätestatud osaühingu osade võõrandamise, osa heauskse omandamise ning osanike nimekirja pidamise regulatsiooni, et kaotada osa võõrandamise tehingutega seotud põhjendamatud vorminõuded. Samuti kehtestatakse osanike nimekirja pidamiseks kord, et võimaldada osanikel ning kolmandatel isikutel saada osanike ning osade kuuluvuse ja koormamine kohta usaldusväärseid andmeid ka juhul, kui osanikud ei soovi registreerida osasid Eesti väärtpaberite registris (EVR). Sellega tagatakse osanike nimekirja andmetele avalik usaldatavus ning võimaldatakse heausksetel kolmandatel isikutel nendele andmetele tuginedes omandada osa või õigust sellele sarnaselt, nagu see on hetkel võimalik EVR andmetele tuginedes.

Seletuskirjas põhjendatakse, et eelnõuga soovitakse tõsta Eesti majanduskeskkonna atraktiivsust ja parandada selle konkurentsivõimet. Paratamatult konkureerime me teiste riikidega, ja näiteks meie naabritel, Soomes ja Lätis, kehtivad juba lihtsamad regulatsioonid, mida soovitakse nüüd ka Eestis rakendada. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes