26.08.2009 Kolmapäev

Venemaa teatel ei leitud Arctic Sea pardalt midagi kahtlast

"Laeva esialgne ülevaatus ei paljastanud mingit kahtlast lasti," teatas Venemaa välisministeerium avalduses. Ministeerium lisas, et põhjalikum uurimine viiakse laeval läbi ühes Arctic Sea teekonnale jäävates sadamates. Arctic Sea on teel Musta mere sadamasse Novorossiiskisse.

Meedia on spekuleerinud, et laeval veeti lisaks puidulastile ka salajast kaupa - relvadest tuumamaterjalideni. Erinevate riikide meedia hinnangul ei ole tõenäoline, et maailma ühes turvalisemas merepiirkonnas langeks puitu vedav kaubalaev mereröövlite ohvriks.

Samas ütles Venemaa peaprokuratuuri kõrge uurija Aleksander Bastrõkin Interfaxile, et prokuratuur ootab ära teise uurimise enne edasiste sammude üle otsustamist.

"See alus tuleb läbi otsida, et antud loosse ei jääks mingeid ebamäärasusi," sõnas ta ja lisas, et prokuratuur ei välista võimalust, mille kohaselt võis kaubalaeva lastiks olla lisaks puidule veel midagi.

Arctic Sea kaaperdamisjuhtumi uurimiseks on moodustatud rahvusvaheline uurimisrühm, kuhu kuuluvad Soome, Rootsi, Malta ja Eesti.

Reuters - BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes