23.05.2024 Neljapäev

Venemaa piirivalve võttis Narva jõelt ära laevateed tähistavad poid

Venemaa piirivalve eemaldas täna öösel Narva jõelt Eesti vetesse paigutatud 24 poid, mis on kasutusel laevatee tähistamiseks.

Venemaa piirivalve eemaldas Narva jõe Eesti vetest poisid.
Venemaa piirivalve eemaldas Narva jõe Eesti vetest poisid. Foto: Eesti Entsüklopeedia

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Eerik Purgeli sõnul paigaldavad Eesti ja Venemaa igal kevadel Narva jõkke poid, mis tähistavad laevateed.

„Kui maismaapiiril on ajutine kontrolljoon püsivalt tähistatud, siis jõesäng ajas muutub, mistõttu vaatame igal kevadel laevatee tähistuse üle. Kui enne Ukraina sõja algust möödus poide paigaldamine suures osas vastastikkusel kokkuleppel, siis eelmisest aastast ei nõustu Venemaa Eesti seisukohtadega poide paiknemise osas. Otsustasime ujuvmärgid suvehooajaks vette lasta 2022. aasta kokkuleppe järgi, sest need on vajalikud navigeerimisvigade vältimiseks, et meie kalurid ja teised hobisõitjad kogemata Venemaa vetesse ei eksiks,“ sõnas Purgel.

Sel aastal andis Venemaa teada, et planeeritud 250 ujuvmärgist umbes poolte asukohtadega nad nõus ei ole. Eesti paigaldas kergepoid Eesti vetesse lähtudes riigipiiri seadusest ja 2022. aastal piiriesinduste vahel kokku lepitud poide asukohtadest. Esimesed 50 poid paigaldati Narva jõkke 13. mail.

Täna öösel kella 3 paiku tuvastasid Eesti piirivalvurid, et Venemaa piirivalvurid on hakanud ujuvmärke eemaldama ning võtsid öö jooksul jõest välja 24 poid, millest osad kuulusid vaidlusaluste märkide hulka.

„PPA võtab Venemaa piirivalvega ühendust ning nõuame selgitusi poide eemaldamise kohta ja poide tagastamist. PPA ootab Venemaalt tõendeid selle kohta, et seni kokku lepitud laevatee asukoht on muutunud ja kui neid ei esitata, siis jätkame poide paigaldamisega,“ ütles Purgel.

Poisid on navigatsioonihooajaks jõele paigaldatud juba aastakümneid ja need on vajalikud, et vältida navigatsioonieksimusi.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255