27.05.2016 Reede

Valitsussektori tööjõukulu kasvas mullu 7 protsenti

Möödunud aastal vähenes valitsussektori töötajate arv 0,56%, 118 393 inimeseni, samas valitsussektori tööjõukulu kasvas 2015. aastal 7%, selgub avaliku teenistuse aruandest.

Valitsussektori keskmine palk kasvas 2015. aastal kõige kiiremini sotsiaalse kaitse, hariduse, tervishoiu ning vaba aja ja kultuuri valdkonnas
Valitsussektori keskmine palk kasvas 2015. aastal kõige kiiremini sotsiaalse kaitse, hariduse, tervishoiu ning vaba aja ja kultuuri valdkonnas Foto: PM

Valitsussektori keskmine palk oli möödunud aastal 1079 eurot ja selle 8% kasv oli Eesti keskmise palga kasvust 2 protsendipunkti kiirem.

"Meie eesmärk on pakkuda head avalikku teenust. Selleks peab riigi töötajaskond olema professionaalne," ütles riigihalduse minister Arto Aas pressiteate vahendusel.

Valitsussektori keskmine palk kasvas 2015. aastal kõige kiiremini sotsiaalse kaitse, hariduse, tervishoiu ning vaba aja ja kultuuri valdkonnas. Üldine sooline palgalõhe riigi ametiasutustes on vähenenud. 2014. aastal teenisid naised riigiametiasutustes meestest 11,2% vähem ja 2015. aastal 9,2% vähem.

Rahandusministeerium saatis reedel valitsusele avaliku teenistuse 2015. aasta aruande, mis teeb kokkuvõtte riigi ja kohaliku omavalitsuse ametiasutuste eelmise aasta personalinäitajate kohta ning annab soovitusi avaliku teenistuse tulemuslikuks juhtimiseks ning arendamiseks.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!