27.07.2009 Esmaspäev

Valitsusse jõuab keeleseaduse uus redaktsioon sügisel

"Juunis otsustas ministeeriumi keeleosakond panna avalikule arutlusele seaduse uue redaktsiooni, mille käigus saavad kõik huvigrupid avaldada arvamust ning esitada ettepanekuid," ütles osakonna peaspetsialist Riina Koolmeister BNS-ile.

Pärast avalikku arutelu võtab komisjon teema septembris uuesti päevakorda ning vaatab ettepanekud üle, lisas Koolmeister. Seejärel läheb redaktsioon valitsusse.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas moodustas ministeeriumide, Tartu ülikooli, riigikogu, integratsiooni sihtasutuse ja keeleinspektsiooni esindajatest koosneva töögrupi möödunud aasta sügisel. Toona ütles ta, et kindlasti ei minda keelepoliitika põhitõdede kallale, kuid kuna aeg on edasi läinud, tuleb eesti keelt kaitsta üha uute ohustajate, sealhulgas eestlaste endi lohaka keelekasutuse eest. "Meie eesmärk on suunata kasutajaid eesti keelt rohkem austama," lausus ta.

Lukase sõnul on 1995. aastal vastu võetud keeleseadust muudetud 18 korda, mistõttu on mitmed eksperdid pidanud seadust ebaühtlaseks ning viidanud selle vähesele üldistusastmele.


See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

BNS

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference