23.07.2020 Neljapäev

Valitsus toetas SDE tulumaksuseaduse muudatuse põhimõtet

Valitsus otsustas tänasel istungil toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni algatatud tulumaksuseaduse muudatuse eelnõu põhimõttelist lähenemist, kuid mitte konkreetset eelnõu.

Maaeluministeerium hindab eelnõu eesmärki, kuid juhib tähelepanu, et eelnõu seletuskirjas puudub mõjude analüüs ning hinnang riigieelarveliste kulude ja tulude kohta.
Maaeluministeerium hindab eelnõu eesmärki, kuid juhib tähelepanu, et eelnõu seletuskirjas puudub mõjude analüüs ning hinnang riigieelarveliste kulude ja tulude kohta. Foto: pexels

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõu eesmärk on võimaldada füüsilisest isikust ettevõtjatel ja füüsilistel isikutel omatoodetud põllumajandussaaduste võõrandamisest saadud tulust täiendavalt maha arvata senise kuni 2877 euro asemel kuni 5000 eurot, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Maaeluministeerium hindab eelnõu eesmärki, kuid juhib tähelepanu, et eelnõu seletuskirjas puudub mõjude analüüs ning hinnang riigieelarveliste kulude ja tulude kohta. Ministeeriumi hinnangul tuleks teemaga edasi liikuda pärast mõjude analüüsi tegemist, misjärel on võimalik hinnata täiendava tulumaksuvabastuse vajadust ja rakendatavust.

Rahandusministeerium toetab füüsilisest isikust ettevõtjate poolt põllumajandussaaduste võõrandamisest saadud tulust täiendava mahaarvatava summa suurendamist ning ka ettepanekut jätta seadusest välja nõue, et põllumajandussaadused peavad olema töötlemata.

Samas ei toeta ministeerium täiendavat analüüsi tegemata muudatust, millega laiendatakse põllumajandussaaduste võõrandamisest saadud tulust mahaarvamist ka füüsilistele isikutele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes