18.02.2021 Neljapäev

Valitsus saadab koolid nädalaks kaugõppele

Valitsus otsustas koroonaviiruse leviku piiramiseks saata koolid pärast vaheaega nädalaks distantsõppele ning sulgeda kaheks nädalaks veekeskused.

Pärast koolivaheaega ollakse nädala distantsõppel.
Pärast koolivaheaega ollakse nädala distantsõppel. Foto: pixabay

Peaminister Kaja Kallas sõnas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on sunnitud rakendama piirangud, et nakatumisnäitajad allapoole tuua. "Püüme piiranguid rakendada seal, kus oht viirust levitada kõige suurem," ütles Kallas.

Koolivaheaja nädalast sõltub see, kas suudame nakatumisahela läbi lõigata,

ütles Kallas.

Valitsus otsustas, et koolid jäävad pärast koolivahega distantsõppele. Samas algkooli õpilased jätkavad kontaktõppel. Ka hariduslike erivajadustega lapsed jätkavad kontaktõppel.

Spad ja veekeskused suletakse kaheks nädalaks.

Valitsus otsustas piirata ka huvitegevust ning sportimist. Järgmise kahe päeva jooksul ei lubata rühmatrennide läbiviimist, individuaalsed treeningud on lubatud. Huvitegevus on lubatud 1-4 klasside õpilastel juhul, kui rühma kuuluvad lapsed, kes on koos ühes klassis.

Valitsus otsustas piirata ka avalikel üritustel osalejate arvu 200 inimesele ning korraldaja peab tagama hajutatuse ning 50-protsendilise täituvuse nõude. Statsionaarsete istekohtadega üritustele jäävad kehtima senised piirangud.

Kinod ja teatrid jäävad endiselt avatuks, saalides tuleb tagada hajutatus ja maskikandmine. Ka toitlustuskohad jäävad avatuks, neil tuleb tagada 50-protsendilise hajutatuse nõue.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255