05.11.2020 Neljapäev

Valitsus kaalub ürituste piirarvu langetamist ja maskikandmist

Valitsus arutab koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piirangute kehtestamist, peaminister Jüri Ratase sõnul tulevad arutlusele näiteks ürituste piirarvu langetamine ning ühsitranspordis maskikandmine.

Peaminister soovitas ära jätta jõulu- ja uusaastapeod.
Peaminister soovitas ära jätta jõulu- ja uusaastapeod. Foto: pexels

"Teatud piirangud kindlasti tulevad, seda hakkame täna ja teisipäeval arutama," ütles Ratas tänasel valitsuse pressikonverentsil.

Ta kinnitas, et valitsuse sooviks on sekkuda normaalsesse ellu nii vähe kui võimalik ning valitsus arutab, kuidas saada nakatumine taas vähenema, ilma et selleks oleks vaja sulgeda haridust või plaanilist ravi.

Ürituste piirarvud tuleb üle vaadata,

sõnas Ratas ja lisas, et samuti hakkab valitsus arutama maskikandmiskohustust ühistranspordis.

Ka soovitas peaminister kaaluda jõulu- ja aastavahetuspidude ärajätmist.

Ka välisminister Urmas Reinsalu toonitas, et tuleb säilitada ühiskonna normaalne toimimine ning piirangud hakkavad puudutama peamiselt kontaktide piiramist.

Reinsalu sõnul tuleb vastu pidada kevadeni, et Eestis "ei tekiks sellist tormi, nagu see juba mõnes Kesk-Euroopa riigis" juba praegu käes on. "Meil on vaja võita aega," ütles Reinsalu, kelle sõnul läheb koroonavaktsiiniga veel aega ning kevadel hakkab viirus taanduma.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes