22.02.2024 Neljapäev

Õiguskantsler: puudega inimestelt ei ole õigust ühiskaarti nõuda

Õiguskantsler tuletas ühistranspordikeskustele meelde, et ühiskaardi kasutamine on vabatahtlik ja seda ei ole õigust puudega inimestelt nõuda.

Õiguskantslerile on teatatud juhtumist, kus puudega reisijalt nõuti nn rohelist kaarti.
Õiguskantslerile on teatatud juhtumist, kus puudega reisijalt nõuti nn rohelist kaarti. Foto: pixabay

Õiguskantslerile on teatatud juhtumist, kus puudega reisijat koheldi ühissõidukis lugupidamatult. Nimelt oli bussijuht temalt tasuta sõidu õiguse tõestamiseks nõudnud rohelist niinimetatud ühiskaarti, kuid puudega reisija soovis oma tasuta sõidu õigust tõendada puudega isiku kaardiga.

„Regionaalministri määruse sätestab, et sõidusoodustuse õigust tõendava dokumendi olemasolul peab sõitja saama pileti hinnaga null eurot, mis väljastatakse paberpiletina, kui soodustus ei ole kantud sõidukaardile,” märkis puuetega inimeste õiguste valdkonna juht õiguskantsleri volitusel Liisi Uder.

Ta palus ühistranspordikeskustel teavitada kõiki bussijuhte, et puudega inimesel piisab tasuta sõidu 
õiguse tõendamiseks seaduses nimetatud dokumentide näitamisest. Lisaks palus Uder ühistranspordikeskustel üle vaadata keskuse veebileht, et see kajastaks selgelt puudega inimeste õigust saada tasuta sõita puuet tõendava dokumendi alusel. „Ühiskaardi soetamine, selle isikustamine ja sellele tasuta sõidu õiguse kandmine peaks veebilehel olema sõnastatud võimaluse, mitte aga kohustusena,” rõhutas Uder.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255