13.02.2014 Neljapäev

Uus perekaart annab suurperedele soodustusi

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) esitles eile koostöös regionaalministri valitsemisalaga projekti "Perekaart lasterikastele peredele", mis võimaldab suurperedel osasid teenuseid ja tooteid saada soodsamatel tingimustel.

Uus perekaart annab suurperedele soodustusi
Uus perekaart annab suurperedele soodustusi Foto: PM

Perekaart, mis kätkeb endas taskukohasemaid hindasid, eripakkumisi ja muid lisaväärtusi, on ELPL-i liikmetele mõeldud magnetkaart, mida pered partnerettevõtete juures kasutada saavad, teatas ELPL BNS-ile. Praeguseks on Perekaardiga liitunud 77 asutust ja ettevõtet ligi saja erineva pakkumisega.

ELPL-i presidendi Aage Õunapi sõnul on Perekaart tänuväärne abi lasterikastele peredele. "Eestis elab üle 4000 lasterikka pere, kelle igapäevased väljaminekud on tihti kordades suuremad kui mõnel väiksemal perel. Perekaart sai loodud just selleks, et toetada suurperesid nende tegemistes: see kaart annab võimaluse veeta perega üks tore talvepuhkus, meeldejääv suveseiklus, nauditav teatri- ja kinoelamus või siis taskukohasemate hindadega sulistada veekeskuses, tellida meelepärast ajakirja või einestada mõnes hubases kohvikus," rääkis Õunap.

Nukuteatris toimunud kaardi esitlusel andsid Õunap ja ELPL-i liige, regionaalminister Siim Kiisler üle esimese Perekaardi reklaamvideos osalenud perekond Adsonile. Ministri sõnul on kaardi eesmärk ühelt poolt pakkuda soodustusi, aga teiselt poolt ka väärtustada lasterikkust. "Kui peres on palju lapsi, siis tihti on inimeste esimene reaktsioon, et tegemist on justkui kehva pereplaneerimisega. Just selliseid hoiakuid tahame me murda ja suurendada lugupidamist nende perede vastu," selgitas Kiisler, kelle enda peres sirgub viis last ning kellele anti esitlusel samuti Perekaart.

Perekaarti on võimalik taotleda kõigil ELPL-i kuuluvatel peredel, kus kasvab neli või enam last. Samuti on projektiga võimalik liituda kõikidel asutustel ja ettevõtetel, kellele suurperede käekäik korda läheb. Esimesed Perekaardid väljastatakse veebruaris.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!