15.06.2018 Reede

Uuring: pea igal teisel tuleb suvel teha ära puhkava kolleegi töö

CVKeskus.ee värskest uuringust selgub, et 44 protsenti eestimaalastest peavad sel suvel puhkuste perioodil ära tegema ka puhkavate kolleegide töö.

Peamiselt tuleb töötajatel asendada ühte kuni kahte kolleegi, kuid leidub ka neid, kes peavad üle võtma enam kui viie kolleegi töö.

„Uurisime suveperioodi alguses töötajate töökoormuse kohta ja küsisime, mitme kolleegi töökohustusi tuleb töötajatel suvel täita. Peaaegu pooled vastanutest tunnistasid, et tegelevad puhkuste perioodil ka kolleegide tööülesannetega,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Kohustusest teha ära ka puhkava kolleegi töö on töötajatel sisuliselt võimatu keelduda, seepärast tuleb suveperioodil arvestada kasvava töökoormuse ja stressitasemega. Töökoormuse kasv oleneb aga sellest, kui keeruline on kolleegi kohustusi üle võtta – mida rohkem on ettevõttes niiöelda asendamatuid inimesi, seda keerukamaks muutub olukord ka puhkuste perioodil või asendamatu töötaja ootamatul lahkumisel.“

Enim kasvab Henry Auväärti sõnul puhkuste tõttu töökoormus mehaanika ja tehnika, assisteerimise ning müügisektoris – mainitud valdkondades tuleb suveperioodil kolleege asendada vähemalt pooltel töötajatel. Kõige rohkem kolleege ühe töötaja kohta tuleb asendada aga mehaanika- ja tehnikasektori töötajatel, kus 12 protsenti vastanutest leidsid, et peavad täitma rohkem kui viie kolleegi töökohustusi.

Kõige vähem peavad kolleege asendama klienditeeninduse ja toitlustussektori töötajad – antud valdkondadesse värvatakse suvekuudeks ajutist lisatööjõudu, mis arvatavasti piirab ka olemasolevate töötajate töökoormuse kasvu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes