21.12.2022 Kolmapäev

TTJA: pooled kontrollitud gaasiseadmed ei vastanud nõuetele

Tallinnas 510 korteris gaasipaigaldise nõuetele vastavust kontrollinud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti  (TTJA) teatel ei vastanud pooltes korterites gaasiseadmed nõuetele ning vingugaasianduri kohustusega korterites puudus vingugaasiandur kolmandikul.

Nõuetele mittevastavat gaasipaigaldist ei tohi kasutada enne, kui puudused on likvideeritud.
Nõuetele mittevastavat gaasipaigaldist ei tohi kasutada enne, kui puudused on likvideeritud. Foto: pixabay

"Murettekitav on, et arvukate puuduste seas avastati 19 eluohtlikku gaasiveesoojendajaga vannituba," ütles TTJA tehnikaosakonna juhataja Ingrid Teinemaa. "Vannitoas, kus puudub ventilatsioon, ei saa gaasiseade gaasi põletamiseks piisavalt õhku. Ruumiõhust sõltuva gaasiseadme korral on põlemisõhu puudumine kõige tõsisem puudus. Kui õhku ei jätku, hakkab põlemisel tekkima vingugaas. Seetõttu on väga oluline, et ruumis, kus asub gaasiseade, on väga hea ventilatsioon."

Projekti käigus kontrolliti gaasiseadme toimimist, õhuvarustust, ruumide ventilatsiooni toimimist, torustiku korrasolekut ja ühenduste tihedust ning vingugaasianduri olemasolu. Peamiselt olid puudused seotud ebapiisava või olematu õhuvahetusega. Nõuetele mittevastavat gaasipaigaldist ei tohi kasutada enne, kui puudused on likvideeritud. Korterites leitud puuduste likvideerimise eest vastutab eluruumi omanik ja puuduste kõrvaldamise järel peab eluruumi omanik tellima uuesti kontrolli.

TTJA tuletab meelde, et eluruumi gaasipaigaldist tuleb lasta kontrollida pädeval isikul iga nelja aasta tagant ning korstnat tuleb puhastada kutsetunnistusega korstnapühkija poolt samuti iga nelja aasta tagant. Infot kontrolli teostajate kohta leiab TTJA kodulehelt ja korstnapühkijate kohta küttesüsteemide portaalist.

Samuti paneb amet südamele, et vingugaasiandur on kohustuslik paigaldada kõikidesse eluruumidesse, kus kasutatakse gaasiveesoojendajat või gaasikütteseadet. Vingugaasi kohta saab täpsemalt lugeda vingugaas.ee lehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!