22.04.2020 Kolmapäev

Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded

Praegu lisanduvad uued Covid-19-haigusjuhtumid eelkõige töökollektiivides ja leibkondades, ütles terviseameti peadirektor Merike Jürilo Postimehele. Kui Harjumaal on olukord stabiilne, siis Tallinnas võib täheldada kerget kasvu, mida amet jälgib väga hoolsalt.

Kui keegi töötajatest on haigestunud, siis varsti nakatub järgmine ja nii edasi.
Kui keegi töötajatest on haigestunud, siis varsti nakatub järgmine ja nii edasi. Foto: Pexels

Mõistlik on eristada Harjumaad ja Tallinna. Harjumaal on olukord stabiilne. Tallinnas on aga kerge kasvutrend,» nentis Jürilo. «Praegu saame siiski öelda, et pealinna kolded ei ole nii ulatuslikud nagu näiteks Saaremaa NOM-festivali juhtum, kust tuli 25 või enam haigestunut. Jah, ühes Tallinna varjupaigas oli suurem kolle, aga üldiselt on uued juhud töökohapõhised.»

See tähendab, et kui keegi töötajatest on haigestunud, siis natukese aja pärast nakatub kollektiivis järgmine inimene, siis omakorda nende mõni pereliige ja nii edasi.

Peamiselt nakatutakse praegu leibkondade ja töökohtade kaudu.

Terviseameti peadirektor kinnitas, et Tallinna olukorda jälgitakse väga tähelepanelikult. «Tallinn on meil fookuses ja jälgime seal toimuvat. Tuleb olla väga tähelepanelik ja see on ka põhjus, miks oleme rõhutanud kortermajade puhtust. Tallinnas elavad inimesed tihedamalt ning on oluline, kuidas me näiteks kauplustes käitume. Tahan tunnustada kaubandusettevõtteid, kes on eraldanud töötajad klientidest vaheseinaga ja jaganud töötajatele kindaid.»

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes